Náš příběh

Pension Hermína

Naše farma, rodinný pension se nachází v malebném prostředí v podkrkonoší v malé vesničce Svojek. Svojek leží v trojúhelníku mezi  Lomnicí nad Popelkou, Semily a Jilemnicí. Nedaleko Staré Paky. Zkrátka a dobře: Svojek je tak fantasticky umístěn, že z našeho pensionku můžete podnikat vše, po čem Vaše srdce touží..... Můžete se jen tak toulat po místním okolí, kde už nad naší pastvinou se otevře scenérie Krkonoš a po většinu roku je vidíte se zesněženými vrcholky. Je zde výhled na Benecko, Vítkovice, spatříte i Krkonošský Kotel a za dobrého počasí i Pec pod Sněžkou a Černou Horu.


Vydáte-li se na kolo či pěší túru a máte rádi pouze mírné kopečky, pak cesta na Kumburk (12km), Bradlec (14km do pensionku a 3km z Kumburku) či Lomnický Tábor (12km) je přesně ta destinace, kterou hobby cyklista či zdatnější chodec bez problémů zvládne, Za prohlídku stojí také Nová Paka (10km). Místní muzeum láká svou expozicí Klenotnice drahých kamenů a Spiritismu v Podkrkonoší. Za zmínku stojí i místní multikultůrní centrum Novopacké Sklepy, kde najdete od bohaté kultůrní nabídky programů včetně retro kina i vynikající kuchyni místních šéfkuchařů. Poté se můžete vydat na prohlídku Novopackého pivovaru a okusit místní Kněžnu či Valdštejna, či Kumburák a pro řidiče Vozku.... Však není třeba jezdit do Nové Paky autem. Na kole, pěšky nebo příjemným vlakem pár zastávek. Nemáte-li ještě dost výletování směrem Nová Paka, pak si můžete jízdu prodloužit až na hrad Pecka, kde dle legend, je brána časoprostoru v hradní studni (další je na hradě Houska - Kokořínsko). Je zde i krásné koupaliště. Moderní, nově rekonstruované s mnohou atrakcí i sportovním vyžitím. Ostatně na koupaliště nemusíte chodit tak daleko. Vraťme se zpět do blízkého okolí našeho pensionku. Zde také naleznete koupaliště a to i pěšky do obce Kruh - přes kopec, vedlejší obec Libštát také provozuje koupaliště a nebo do Lomnice nad Popelkou, kde najdete nově rekonstruované nádherné přírodní koupaliště z první republiky.

Toto jsou nenáročné a snadno zvládnutelné destinace v okolí. Samozřejmě se dá cestovat i dále. Za zmínku stojí Trosky, Hrubá skála, Prachovské skály, Jičín, Semily - Riegrova stezka, Železný Brod, Malá skála - kde krom jiného - možnost raftů na Jizeře.... opravdu je kam se vydat. Vše do 20km.

Pro náročnější je zde také mnoho míst kam vyrazit. Na sever od Hermíny se vydáte do hor. Přes Jilemnici, kde je mimochodem také mnoho k vidění, dojedete na úpatí hor. Zde si můžete vybrat Benecko, Vítkovice, Špindlerův Mlýn a další a další destinace jak na kolo, tak na lyže či běžky. Když už jsme na běžkách, můžeme si klidně už z Hermíny vyrazit směr Jilemnice, kde najdete parádní nově vybudovanou běžkařskou dráhu Hraběnka. Zkrátka a dobře: když k nám vyrazíte na dovolenou či prodloužený víkend, určitě se nudit nebudete. Můžete také pobýt jen na farmě a zažít dění života v naší rodině a stát se součástí našeho všedního dne kolem zvířat. Po domluvě se povozit na koních, pro jezdce možnost vyjížďky.